پانل فایبر سمنت (فایبر سیمنت)


پانل های فایبر سیمنت (فایبر سمنت) ترکیبی از سیمان و الیاف سلولزي بوده که به عنوان پوشش داخلی و خارجی در نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. به طور معمول 40 تا 60 درصد مواد تشکیل دهنده پانل های فایبر سیمنت (فایبر سمنت) از سیمان، 8 تا 10 درصد سلولز، 10 تا 15 درصد میکا و مابقی از ترکیبات طبیعی دیگری بوده که در مجموع موجب افزایش کیفیت و مقاومت این مصالح نوین ساختمانی می گردد. به لحاظ ظاهری این پانل ها در ابعاد مختلف و ضخامت های گوناگون قابل تولید بوده ولی سایز استاندارد آنها 2.44*1.22 (طول*عرض) با ضخامت 6 تا 20 میلیمتر می باشد.
پانل های فایبر سمنت به شکل های مختلف در نما، سقف و کف ساختمان مورد استفاده قرار گرفته و سپس روی آن با کاغذ دیواری، کاشی، سرامیک، موزاییک، کامپوزیت های آلومنیومی و سایر مواد رایج موجود پوشانده می شود. لیکن با توجه به ضرورت کاهش هزینه های تمام شده ساختمان و نیز مدت زمان اجرا، امروزه نسل جدید پانل های فایبر سمنت با بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا در عرصه صنعت ساختمان ارائه گردیده است.
شرکت فرسان بنا به عنوان یکی از شرکت های پیشرو در صنعت ساختمان ونیز نماینده انحصاری پانل های فایبر سمنت آلفا در ایران و کشورهای حاشیه خلیج فارس افتخار دارد برای اولین بار این محصول را در کشور ارائه نماید. در این محصول جدید، پانل های فایبر سمنت به عنوان مواد خام با استفاده از پیشرفته ترین تکنولوژي رنگ در طرح گوناگون پوشش داده شده و در نهایت این محصول بدون نیاز به پوشش تمام کننده در نمای داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می گیرد.

فایبر سمنت

فایبر سمنت

پانل های سیمانی فایبر سمنت ( فایبر سیمنت ) به صورتی از صفحات پیش ساخته ای از سیمان هستند که برخی از ویژگی های پانل های فایبر سیمنت با مواد سیلیس و الیاف سلولزی تقویت شده است که افزایش سلولز به فایبر سمنت باعث پذیرش مقاوت های فشاری و کششی از تغییرات دما شده است و فایبر سیمنت رو از ترک خوردگی و برامدگی محفوظ  می دارد.پنل های فایبر سمنت در برابر آتشسوزی مقاومت کافی داشته و همچنین عایق در برابر صوت و حرارت و رطوبت می باشد.
پانل های فایبر سیمنت هیچ گونه خللی به محیط زیست وارد نخواهد کرد و فاقد مواد مضر برای می باشد و در برابر حشرات و موش و حتی قارچ نیز مقاومت کافی را دارد.
یکی از ویژگی های مهم فایبر سمنت سطح صاف این پانل ها می باشد که بعد از اجرا می توان سطح آن را رنگ کرد و حتی بر روی آن کاغذ دیواری نصب کرد .

 

 

ایمن شده